Roadtrip po Transylvánii

V polovině listopadu jsem se vydala do Rumunska navštívit Dianu. Těmhle krátkým cestám po Evropě ve škola říkáme Evropská studia v praxi 🙂 V Rumunsku jsem nikdy nebyla, takže jsem úplně nevěděla,co čekat.

V plánu byl víkendový roadtrip to Transylvánii,tak here we go! Výlet začal v Kluži, milém, studentském městě,kde mi Diana ukázala všechna důležitá místa a mohly jsme vyrazit dál. Přidali se k nám 2 Němci Lena a Lion s Alenem že Srbska.

A tady je nás osvědčený itinerář na víkendový výlet po Transylvánii.

1. den Kluž a Brašov

Do Kluže se dostanete buď letadlem nebo přímým autobusem, který jede z Vídně. Ve městě můžete strávit celé dopoledne a kochat se památkami. Pak si vyzvedněte auto, protože bez něj se v Rumunsku skoro nikam nedostanete, a můžete vyrazit do Brašova.

Cesta vede skrze vesnice a městečka, takže se můžete kochat výhledy a pozorovat život místních. Pozor! Občas potkáte ve vesnici i koně, které táhnou různé vozíky. Kůň se navíc předjíždí hůř než auto 🙂

2. den hrad Bran, pevnost Rašnov a prohlídka Brašova

Ráno sedněte do auta a vydejte se objevit hrad Bran, který je neodmyslitelně spojen s Drákulou. Nečekejte mucholapku na turisty, hrad je opravdu pěkný a stojí za to. Drákulu vám nikdo nebude cpát na každém kroku.

 

 

Cestou z Branu se zastavte na pevnosti Rašnov, z které je hezký výhled na krajinu.

 

V Brašově se můžete kochat historickým centrem, sochami a kostely. Pokud budete mít hezké počasí tak můžete vyjet lanovkou nebo vyjít pěšky na Hollywood hill k písmenům, které dohromady složí nápis Brašov.

3. den Biertan, Sighișoara and Targu Mures 

Na zpátečný cestě do Kluže si můžete udělat hned několik zastávek. My jsme se zastavily u krásného kostela v Biertanu. Taky jsme se zastavili v Sighișoara, kde mají krásná dřevěné schodiště a mnoho kostelů.

Celé centrum je na vrcholku kopce nad městem, což mě docela překvapilo.

Na oběd se zastavte v na náměstí v Targu Mures. Vybrat si můžete z mnoha restaurací a cukráren. Na hlavním náměstí najdete všechny hlavní památky, třeba sousoší Romula a Rema s vlčicí.

 

Tipy

Mapy vás dovedou na parkoviště pod pevností Rašnov, kde necháte auto a pak už jen následujete hlavní cestu. Vyvezl by vás tam i vláček, ale cesta trvá jen pár minut, takže je to zbytečné vyhození peněz.

Snídejte, obědvejte a klidně i večeřte palacinty, rumunské placky, které mohou mít všemožné náplně.

Na jaký road trip byste se nejraději vydali?

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *