Workshop v McKinsey – SHE excels

O možnosti přihlásit se mi řekla Anička, která jeden takový workshop absolvovala už o pár měsíců dříve. Říkala, že to bylo super, ale nijak víc jsem se nevyptávala. Věděla jsem, že McKinsey dělá consulting a je jednou z (minimálně v ČR) nejznámnějších firem v této oblasti vedle KPMG a BCG. Ani s jednou jsem neměla žádné zkušenosti a o consultingu jsem věděla jen to pramálo, co jsem si vygooglila před tím, než jsem se na workshop hlásila. Naivně jsem se domnívala, že to je nějaká akce, o které ví málo lidí a vezmou tam téměř každého. Byla jsem ráda, že mě vybrali, ale nepovažovala jsem to za nějaký úspěch. Až na místě jsem zjistila, jak výběrový tento workshop je a nebylo těžké zpozorovat, že jsem obklopena pouze nadanými slečnami. Většina studuje či studovala v zahraničí a kromě školy dělá na velmi vysoké úrovni ještě aspoň tři další věci, nejméně. Obory jsme však měly velmi rozmanité, technické, přírodovědné i humanitní. Hned jsem věděla, že se budu mít s ostatními o čem bavit.

Když jsem přišla do kanceláří McKinsey, hned mě uvítal milý personál a čekala na mě visačka se jménem a cedulka na stůl. Na stole byly papíry, propisky, brožura o McKinsey a celkově všechno, co jsme mohly potřebovat. Občerstvení bylo samozřejmostí. Všechny jsme byly oblečené bussiness casual a já byla docela ráda, že po zvláštních pohledech v metru, které na mě spolucestující házeli, jsem konečně přestala vyčuhovat z davu. To však netrvalo dlouho, to bych to nebyla já, abych neměla milion dotazů a připomínek. Klasika.

Velmi sympatické bylo to, že workshop nebyl vedený žádným specialistou na workshopy, nýbrž lidmi, kteří opravdu consulting dělají, absolvali stáže a nebo pracují v HR a mohou vám dát cenné rady i ohledně případného přijímacího řízení či stáží. Nejdříve jsme si prošly teoretickým úvodem, ten byl zajímavý, ale nebýt právě druhé, praktické části, nebyla bych z workshopu tak nadšená. V druhé části jsme si mohly vyzkoušet consulting „na vlastní kůži“. Dostaly jsme případ, byly jsme rozděleny do týmů a snažily se jej vyřešit a bylo to super! Abych pravdu řekla, tak do tohoto momentu jsem nikdy nepřemýšlela nad tím, jestli by mě bavilo consulting dělat nebo ne, brala jsem to jako nudnou práci s čísly v kanceláři pro právníky a ekonomy, nic kreativního. A to jsem se tak mýlila! Jistěže člověk potřebuje čísla a statistiky, ale i tak musí zapojit mozek a jak se říká „think out of the box“.

Co to vlastně je, ten consulting? Konzultanti se snaží přijít s řešeními, které zefektivňují práci a zlepšují konkurenceschopnost firem, které si consultingovou firmu najmou. Může to být cokoliv od plánu na zefektivnění interní komunikace a struktury třeba po návrhy na zlepšení a zacílení marketingu danné společnosti. Po každé je to něco úplně jiného a často i někde jinde. Jak jsem se v McKinsey dozvěděla, tak možnosti práce v zahraničí jsou nepřeberné a obvykle tam strávíte více času než doma, v České Republice.

Večer jsme si dali (nejen my účastnice, ale i naši školitelé) večeři a měli čas si spolu i s nimi více popovídat. Z toho jsem byla nadšená, protože kdy jindy budete mít možnost se osobně zeptat lidí, co tam už pracují na to, jak se jim líbí to a ono a jak věci fungují? McKinsey jsem pak opouštěla plná dojmů a zážitků, které jsem doma zpracovávala dlouho do noci. Už teď jsem si jistá, že se někdy v budoucnu chci do McKinsey zkusit přihlásit, protože jsem si stále víc a víc jistá, že consulting by byl něco pro mě.

Co vy, šli byste do toho? Chcete, abychom vám dali vědět až nějaká podobná akce opět bude, třeba na našem facebooku?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *