Jaké je hlavní město Spojených států?

Jaký je vlastně Washington D.C.? Stojí za návštěvu? Co rozhodně nevynechat?

Tady máte pár tipů a zajímavostí o Washingtonu D.C.:

  1. Oproti obrovskému New Yorku je Washington malinký. Ani počet obyvatel není ohromný, v tomto městě žiješ kolem 600 000 lidí. Po návštěvě NY na vás určite bude působit neuvěřitelně klidně a to i díky velkému množství zeleně a parků.
  2. Washington je sídlem amerického Kongresu, který se nachází v budově zvané Kapitol. Zasedání Senátu i Sněmovny reprezentantů můžete zdarma navštívit, budete k tomu potřebovat pouze váš pas a dostatek trpělivosti při přísných kontrolách.
  3. Bílý dům, sídlo prezidenta USA se zde také samozřejmě nalézá, ale jeho návštěva už není tak jednoduchá. Pokud se chcete projít po trávníku za branami budete si muset lístky objednat přibližně půl roku předem. Bez lístku si můžete také udělat procházku s výhledem na Bílý dům, ale budou vás od něj dělit dva ploty.
  4. Ikonický Washingtonův Monument se nachází na tzv. National Mall, což je prostranství/náměstí/park, který je dlouhý jednu míli a je prakticky centrem města.
  5. Je to místo stvořené pro milovníky muzeí! Kolem National Mall se nachází Smithonův institut, což je komplex muzeí rozličného zaměření. Mým nejoblíbenějším je určitě National Air and Space Museum, kde se nachází třeba návratový modul Apolla 11!
  6. Když obejdete Washingtonův Monument dostanete se k mnoha zajímavým památníkům. Památníky jsou do detailů promyšlené a dýchne z nich na vás atmosféra důležitých, někdy smutných událostí historie či se můžete inspirovat známými americkými i světovými osobnostmi.

  7. Washington má skvělou veřejnou dopravu a jedny z nejhezčích stanic metra, co jsem viděla.
  8. Na druhé řece řeky Potomac ve státě Virginia, městě Arlington nezapomeňte navštívit Arlingtonský národní hřbitov. Je zde pochováno mnoho amerických osobností, ale především američtí veteráni a padlí vojáci, počínaje americkou občanskou válkou a válkou v Iráku a Afghánistánu konče.Ve Washingtonu se dá velmi dobře najíst v muzeích a nebo právě v Arlingtonu (dostanete se tam jednoduše metrem – např. stanice Rosslyn).

Za mě mohu Washingtonu opravdu doporučit. Skvělá se mi zdá hlavně možnost navštívit New York a pak vyrazit do Washingtonu. Tato města jsou neuvěřitelně rozdílná jak architekturou, tak složením obyvatelstva a i způsobem života místních.

Víte, že ve Washingtonu nejsou žádné mrakodrapy? Je tam zakázáno stavět budovy vyšší než Washingtonův monument! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *