Dubaj – přestupní stanice uprostřed pouště

Už jste si mohli všimnout na našich sociálních sítích, že jsme se s Dian vydaly na pár týdnů do Asie. Články budou vycházet s drobným zpožděním, pokud se chcete být v obraze,tak sledujte náš Instagram @czechsouls,kam přidáváme fotky z aktuálních destinací. Proč tu vůbec jsme? Chtěly jsme v létě cestovat, poznávat, ochutnávat a aktivně odpočívat. V prosinci jsme si koupily levné letenky z Bratislavy do Bangkoku a tím naše cesta začala.


Po všech přípravách jsme vyrazily do Bratislavy, která byla naší první zastávkou. Město jsme si prošly za 4 hodiny a poté jsme se vydaly na letiště. Pokud zvažujete odlet z Bratislavy,tak my ji můžeme s klidným srdcem doporučit. Z Prahy jezdí na Slovensko každou hodinu autobus nebo vlak. Malé a  a přehledné letiště je pak nedaleko od centra.

Cesta do Dubaje nám oběhla rychle. Od společnosti FlyDubai jsme nečekali kdejaký servis, ale nakonec jsme byly spokojené. Na prohlídku Dubaje jsme měly 18 hodin, které jsme chtěly využít naplno. Co by jste tipovali, že jsme udělaly jako první? Návštěva Burj Khalify to nebyla. Na letišti nás vyzvednul Kuba, u kterého jsme přespávaly nejdřív jsme povečeřely jeho vepřo-knedlo-zelo. Strávily jsme s Kubou fajn večer a nad ránem se rozhodl jít spát.Ještě jednou díky Kubo za místo na přespání a fajn večer!

Ráno jsme se vydaly na pláž,v šest ráno bylo již okolo 35°C a my chtěly stihnout navštívit, co nejvíce míst, než vystoupá teplota nad 40 stupňů. Nejdříve jsme dojely do Dubai Marina, kde kotví luxusní jachty. Nás více než jachty nadchla pláž, kde jsme se vykoupaly. Byly jsme celé od soli a písku, ale ohromně nám to bodlo.

Poté jsme se vydaly na prohlídku nejvyšší budovy světa Burj Khalify. Výtahem jsme se za minutu a spoustu dirhamů vyvezly do 123 patra.Můžete se nechat vyvézt ještě výše, ale nám stačil i výhled z “nižšího” patra. Byl to hezký zážitek, ale víckrát bychom tam už nemusely. Výhled kazí prach a písek poletující ve vzduchu, takže reálně moc daleko nevidíte.      

Burj Khalifa sousedí s nákupním centrem Dubai Mall, kam jsme se my šly podívat spíše ze zvědavosti. Místní lidé tam chodí utrácet,nakupování je pro vyšší vrstvu doslova sport. Do nekonečna vybírají nové věci, zatímco venku přistěhovalci z Bangladéše a podobných zemí staví tuto oázu v poušti. Město se intenzivně rozrůstá, ale lidé v něm spíše žijí přechodně. Ideální poloha mezi Evropou a Asií, spolu s zásobami ropy z něj děla atraktivní místo pro obchod a další odvětví. Působí Dubai povrchně? Ano, v některých ohledech určitě, ale každý by měl město nejdřív navštívit a poté si udělat svůj vlastní názor.               


Zpátky k naší zastávce v Dubaji,my jsme si už jen rychle prohlédly starší část města Deiru a vyrazily na letiště.Plánovaly jsme dojet metrem na letiště a na nás terminál dojet autobusem. Internet si touhle cestou byl jistý,Kuba nám tvrdil, že tam žádný autobus nejezdí. My jsme to chtěly zkusit 🙂 Nakonec jsme zjistily, že nás k našemu terminálu žádný autobus opravdu nezaveze a vzdálenost 10 kilometrů jen tak neujdeme. Zavolaly jsme si Uber a na terminálu jsme byly za pár minut. Z terminálu 2 jsme odletěly do Bangkoku a ještě ten stejný den jsme pokračovaly do Singapuru odkud bude další článek.

 

Do jaké asijské země by jste se nejraději podívaly vy? Náš jich čeká ještě spousta.

 

7 comments on “Dubaj – přestupní stanice uprostřed pouště”

 1. KEJMY napsal:

  tak v dubaji som ešte nebola, ale veľmi ho túžim navštíviť! :).

  KEJMY ♥.

  1. Anna Rojková napsal:

   Je zajímavé ji navštívit. Můžeš se těšit ještě na příspěvek Aničky, která Dubaj navštívila cestou z Vietnamu.

 2. Krásný blog, holky 🙂

  S Dubaií se setkám poprvé v září, ovšem jen na letišti a ze vzduchu, ale i to prý „je něco“.

  Těším se na další příspěvky 🙂

  Adéla – Obrazem Blog

  1. Anna Rojková napsal:

   Díky Adélo! 🙂 Jsme zvědavé na Tvé články z cest!

 3. Péťa napsal:

  Skvělý holky, jen tak dál. A přivezte si spoustu fotek, ať si nad nimi pak můžeme poslechnout, co jste zažili. =)

  1. Anna Rojková napsal:

   Už se těšíme, až budeme moci vše převyprávět! 🙂 Zatím se můžete těšit na další články.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *