Welcome to Venice!

Moji únorovou cestu po Itálii jsem zakončila v Benátkách. Datumově jsem se sice netrefila do slavného karnevalu, ale i tak jsem ve městě potkala velké množství turistů. Do Benátek proudí davy lidí v jakémkoliv ročním období. Samozřejmě na ně čeká velké množství turistických pastí- “italské” restaurace, zloději vydávající se za portýry a předražené služby.

Já jsem si Benátky užila i tak, s batohem na zádech a dobrými botami na nohou. V centru Benátek jsou uličky dlážděné z kamenů, neustále někde přebíháte po mostech a chodíte klikatými uličkami. V Benátkách se vám vymstí nepohodlné boty po první hodině a těžký kufr po prvních 100 metrech po výstupu z vlaku na zastávce Venice St. Lucia.

I tak jsme se v Benátkách kochala doslova na každém kroku. 

Poznatky z Benátek:

  • Jedna cesta lodní MHD stojí 7 EUR, celodenní lístek vás vyjde na 20 EUR.
  • Při cestě mezi nádražím a náměstím sv. Marka stačí následovat šipky na domech, díky kterým se po cestě neztratíte.
  • Do Benátek můžete letět na letiště Marco Polo (VCE) nebo Treviso (TSF). Letenky do Trevisa jsou většinou mnohem levnější. Z letiště jste navíc do hodiny v centru. Stačí se jen svézt autobusem č. 6 na nádraží a následně sednout na přímý vlak do zastávky Venice St. Lucia. Cesta jedním směrem vyjde na přibližně 5 EUR.

Všimli jste si zelené vody v kanálech? Mě barva vody zaujala na první pohled.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *