Low cost cesta do New Yorku?

New York měl vždy místo na mém seznamu míst, které chci navštívit, ale že se tam toto září vydám, jsem rozhodně neplánovala. V září jsem chtěla vyrazit ještě někam do zahraničí, plánem byl Balkán, je to blízko a je tam levno. Po mém měsíčním putování ve Vietnamu jsem si říkala, že už se uskromním. Pak se ale objevily zpáteční letenky do New Yorku na Cestujlevne.cz za 3000 Kč. No dobrá, tak to je asi dobrá příležitost tam vyrazit.

Jak tedy vycestovat do New Yorku, neutratit příliš, ale přesto si New York užít?
Pravidelně kontrolujte letenkové portály jako je Cecstujlevne nebo Honzovy letenky. Obvykle se tyto letenky po zveřejnění akce vyprodají během několika hodin a obvykle bývají na vybrané termíny, ale určitě to zkuste.

Ubytování v New Yorku je extrémně drahé, obzvlášť hotely na Manhattanu. My jsme si našli na Airbnb pokoj ve čtvrti Brooklyn. Důležité je si najít ubytování blízko u metra a pokud možno na lince, která jezdí přímo na Manhattan.

Kupte si bagel a kávu u stánku a vyražte se nasnídat do Central Parku.

Manhattan je opravdu zajímavý, najdete tu od velmi hektických uliček, přes malé parky po krásné klidné residenční čtvrťi. Na rychlý oběd nebo svačinu se stavte v Joe’s pizza. Toto bistro patří k jednomu z nejznámějších na Manhattanu.

 

Projděte si slavné finanční centrum Wall street a postavte se čelem býkovi.

Jediným důvodem, proč navštívit Trump tower je pravděpodobně fakt, že zde najdete jako na jednom z mála míst na Manhattanu toalety zdarma. Pozor, vezměte si sluneční brýle, ať vás ten kýč neoslepí.

 

Museum of Modern Art ve zkratce nazývané MoMA je plné nejen zajímavých výstav, ale sama budova navržená architektem Philipem Goodwinem a Edwardem Durellem Stoneem je jedním velkým uměleckým dílem. Tip: V pátek večer je vstup do muzea zdarma.


Pokud si koupíte týdenní jízdenku po New Yorku můžete se svézt tzv. Roosevelt tram, což je vlastně kabinková lanovka na Roosevelt Island. Večer se vám odtud naskytne krásný výhled na nasvětlený Manhattan a nepotkáte tam téměř žádné turisty.

Pokud chcete omrknout Statue of Liberty stačí nasednout Rhode Island Ferry, která vás zdarma odveze na Rhode Island a zpět a cestou je krásný výhled na sochu svobody i celý Manhattan.

Samozřejmě neopomeňte návštěvu památníku 9/11, Central Station, projděte přes Brooklynský most, pokud možno, co nejdříve ráno, než na něm budou davy lidí, pozorujte Manhattan z Brooklyn Hights a vyjeďte si na vyhlídku v Rockeffelerově centru. Až si budete chtít odpočinout od rušných ulic vydejte se na High Line.

High Line

 

a

 

PS.: Byly jsme nominovány jako Cosmo Objev na Czech Blog Awards. Jestli se vám líbí náš blog a chcete nás podpořit, hlasujte pro nás prosím ZDE

 

3 comments on “Low cost cesta do New Yorku?”

 1. Kája napsal:

  Honzovy letenky jsou bezva. 🙂 Ještě jsem si sice žádnou nekoupila, protože jsem hrozný srab někam letět, ale zkoumala jsem je už víckrát…

  1. Diana Čechová napsal:

   Zkus to, vážně to stojí za to!

 2. LifestyleBirdie napsal:

  V NY jsem byla před 7 lety (ježíš, to je hrůza! 😀 ) a musím říct, že očekávání byla tak velká, že ve výsledku jsem byla hodně hodně zklamaná… Byl to můj první výlet do Ameriky, nyní už žádná očekávání na Americká města nemám, o to více mě mohou příjemně překvapit! 🙂 Fotky na mě ale dýchly opravdu tamní atmosféru, jsou moc povedené! 🙂
  Jo a ta cena letenek??!!! :O Neskutečné…

  LifestyleBirdie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *