Má neobvyklá ale skvělá cesta do Pobaltí – první část Riga

Ani nevím, jak se to tak rychle událo. Na facebooku jsem narazila na příspěvek nabízející krátkodobý projekt Erasmus+ v Estonsku a o pár dnů později jsem si s dalšíma dvěma holkama, které jsem předtím neznala, kupovala letenky. Možná to na první pohled nepůsobilo jako rozumné rozhodnutí, ale teď jsem vděčná, že jsem měla možnost zažít projekt uprostřed estonské pustiny.

S holkama jsme se rozhodly letět do Rigy o dva dny dříve, abychom se porozhlédly i tam.

 

Pronajaly jsme si byt přes Airbnb kousek od centra. Riga je sice hlavním městem Lotyšska, ale je to opravdu malé město, kde je vše v docházkové vzdálenosti. No a když se nám pak už nechtělo v dešti trajdat po městě, tak nás zachránilo taxify, kterým jsme za 2 eura přejely z jedné strany města na druhou…

Co byste neměli vynechat v Riza?

Staré město obehnané hradbami

Dům Černohlavců

Vyhlídku s kostela Sv. Petra

Ochutnejte tradiční pokrmy na centrálním tržišti

Vyhledejte sochu černé kočky a brémských muzikantů

 

Až dostanete hlad, určitě zavítejte do restaurace Lido. Je to sice řetězec restaurací, ale mají tam skvělé tradiční jídlo za opravdu dobré ceny a interiér restaurace je také moc pěkný.

Co dělat když vás už omrzí město?

Nasedněte na vlak a nechte se dovést do stanice Jurmala. Po 20 minutách jízdy z hlavního vlakového nádraží se můžete procházet po malém lázeňském městečku, projít se lesem, vyšplhat se na rozhlednu a projít se po krásné pláži (a třeba my měly výhled na zmrzlé moře).

 

Po dvou dnech jsme nastoupily do autobusu a vyrazily do Estonska.  O tom vám ale povím až v dalším článku. 

Už jste navštívili některý z Baltských států?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *