Mé oblíbené Slovensko

Jako každý rok jsem se vydala za rodinou na Slovensko. Výlet na Slovesko doporučuji každému, kdo má rád přírodu a hory. Po pár hodinách pohodlné cesty vlakem se objevíte uprostřed krásných hor a náklady na tento výlet budou jistě nižší než výlet do Alp.

Kam jsem se podívala letos?

Roháčské plesa

Ze Zverovky se po pár hodinách dostanete ke krásnémz jezeru ledovcového původu. Po balvanovité cestě pak můžete sejít postupně k dalším třem. Cestou se naskýtají krásné výhledy. Tato túra je považována za lehkou a je možné ji zvládnout i s dětmi.

Liptovský hrad

Jelikož prarodiče bydlí na Liptově, měli jsme to kousek na Liptovský hrad. Jedná se o nejvýše položený hrad na Slovensku. Cesta k němu vede po loukách a po výstupu ke zřícenině se vám naskytnou krásné výhledy na Liptovskou Maru a hory jí obklopující.

Když jsme se vyšplhali nahoru, začalo pršet. Naštěstí nás zachránil přístřesek na hradě. Jen cesta dolu byla veselá, v okolních lesech stahují dřevo a všude byla spousta bahna, takže domu jsme se vrátili slušně zabahnění, ale spokojeni.

Veľké Hincovo pleso a Kôprovský štít

Konečně větší výlet! Z parkoviště po asfaltce 4 km k Popradskému plesu. Uf, nejotravnější část cesty za náma. Z Popradského plesa již cesta vedla po kamenitých chodníčcích až k Hincovu plesua a z něj po serpentinách na Kôprovský štít (2363 m.n.m.). Čekala jsem, že bude chladno, ale že teplota bude těsně nad nulou a místy sníh mne ani nenapadlo. Po výstupu na štít se naštěstí roztrhala oblačnost a otevřel se výhled. Hincova plesa jsou neuvěřitelně modrá, úplně lákají ke koupání a kdyby nebyla taková zima, tak bych do nich s radostí skočila. Cestou jsme nepotkali téměř žádné turisty, což je v Tatrách v dnešní době spíše vyjímka. Určitě tento výlet doporučuji všem horalům!

Na průběh našeho výletu se můžete podívat v tomto videu:

Chodíte také rádi po horách?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *