Antické Pompeje a výšlap na Vesuv

Chybí Vám léto, sluníčko a dovolenkové životní tempo? Zaleťte si na jih Itálie! Budou vás čekat milí lidé, skvělé jídlo, teplo a uvolněná atmosféra. A až vás koupání přestane bavit, vydejte se na antické Pompeje a dejte si výšlap na Vesuv.

Jak se dostat do Pompejí a kolik to všechno stojí?

Z Prahy létá do konce června přímá linka WizzAir do Neapole, která je skvělým výchozím bodem. Já jsem z letiště jela přímým autobusem Autolinee Currei za 10 EUR do Pompejí. Cesta trvá jen 30 minut, takže pokud nemáte moc času, abyste jeli do Benátek s přestupem v Neapoli, jděte do toho.

V Pompejích jsme si za 7,50 EUR koupila vstupenku do Archeologického parku a Amfiteátru. A pak už jsem se jen vydala objevovat. Při prohlídce si můžete všimnout bývalých krámků, které mají u vstupu specifické kameny, vyježděných kolejí od kol vozíků a dalších zajímavostí.

Výšlap na Vesuv

Od Amfiteátru jede každých 50 minut autobus společnosti EAV k vrcholku Vesuvu. Jde o autobus „MHD“, v reálu se jedná spíše o levnější soukromou společnost, ale stále je to nejlevnější možnost, jak se dostat z Pompejí na Vesuv. Jedna cesta trvá 45 minut a lístek stojí 3,10 EUR. V polovině cesty ještě zaplatíte vstup na vrcholek Vesuvu za 10 EUR na pokladně správy hory Vesuv.

Když dojedete k vrcholku Vesuvu, čeká vás krásný výhled na krajinu a výšlap na samotný vrcholek sopky. Cesta nahoru zabere 20-30 minut. V létě bude cesta do kopce asi příjemnější než v únoru, kdy mi podjížděly nohy na ledu.

Poznatky z Pompejí a Vesuvu aneb kolik stojí vstupné do Pompejí a kdy jezdí autobus z Pompejí na Vesuv:

 • Vstup do Pompejí za sníženou cenu 7,50 EUR místo 15 EUR (pro studenty) mají všichni obyvatelé Evropské Unie, na pokladně stačí ukázat pas nebo občanku.
 • V areálu archeologického parku v Pompejích se vám bude hodit mapa, protože areál je opravdu rozlehlý. V Pompejích bych doporučila se ubytovat například ve Villa Magiola, odkud to budete mít kousek k památkám i na vlaky a autobusy do Neapole.
 • Autobus z Pompejí odjíždí v 8:00, 8:50, 9:40, 10:30, 11:20, 12:10, 13:00, 13:50, 14:50 a 15:30.
 • Autobus z Vesuvu do Pompejí odjíždí v 9:00, 9:50, 10:40, 11:30, 12:20, 13:10, 14:00, 14:50 a 16:40.
 • Vrcholek Vesuvu se zavírá během zimy v 15:00 a po zbytek roku v 16:00!
 • Za prozkoumání stojí i Neapol, z které já nemám žádné pořádné fotky, protože jsem se spíš jen toulala ulicemi.

Pokud pro vás byl tento článek užitečný, budeme rádi, když si zakoupíte ubytování přes náš link na Booking.com, dostaneme malou provizi. Vaše cena se nijak nezvýší. Děkujeme!

Tipnete si, jak daleko jsou Pompeje od Vesuvu? Opravdu neleží na jeho úpatí, což je trochu děsivé, protože to člověku připomíná, jak velký musel výbuch Vesuvu v roce 79 n.l. být.

2 comments on “Antické Pompeje a výšlap na Vesuv”

 1. Jana Pelikánová napsal:

  Vstup za 7,5€ je pro návšťevníky do 25 let. Jinak je vstup 15€.

 2. Pavel Walas napsal:

  Dobry Den.

  Chci pozadat o radu.Chystame se s zenou na ostruvek Ischia a kdyz uz je prilezitost,mame plan navstivit Vesuv a Pompeje.Problem je v tom,ze moje anglictina je z 5ti tak cca na stupni 3.Proto bych vas chtel poprosit o usnadneni cesty z Neapole do Pompejí a dale na Vesuv.Jen bych potreboval vedet,kdyz vystoupim v Neapolskem pristavu,na ktere autobusove ci vlakove zastavce mam nastoupit ,kdyz chci jet smer Pompeje a pak zpet.
  Dale bych se chtel zeptat,jestli se da vsude platit kartou,nebo mame vybrat eura?

  Tot zatim vse.Předem moc dekuji za uzitecne rady….

  ….s pranim hezkeho dne: Walasovi 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *