To nejlepší z kanadského Newfoundlandu

Hows you gettin‘ on, cocky? Z newfoundladského dialektu si dělá srandu celá Kanada, ale nebojte, domluvíte se tam zcela bez problémů, protože většina lidí mluví klasickou angličtinou a dialekt se používá hlavně v malých komunitách.

Naposledy jsem psala o nejlepších místech v hlavním městě St. John’s a nyní jsme sepsala volné pokračování o mých nejoblíbenějších místech na ostrově. Na jejich prozkoumání budete potřebovat auto, protože MHD funguje pouze v nejbližším okolí hlavního města.

Z NL Vám můžu vřele doporučit návštěvu:

Cape Spear

Na polostrově Avalon najdete nejvýchodnější místo celé Severní Ameriky. Těšit se můžete na maják, dřevěné chodníčky, stará děla i nádherné výhledy na útesy a oceán. Mě se Cape Spear líbil mnohem víc, než jeho opak nejzápadnější bod Evropy Cabo de Roca v Portugalsku.

Bell Island

Na ostov Bell Island se dostanete během chvíle malou lodí. Lístky si můžete koupit přímo v Portugal Cove, odkud vyplouvá ferry několikrát za den. Na ostrově můžete prozkoumat městečko Wabana, doly, opuštěné pláže a útesy. V zimě se na ostrově hraje samozřejmě hokej. V Portugal Cove bývala výborná kanadská restaurace, která je ovšem zavřená, takže najíst se musíte buď přímo na Bell Island nebo jinde na Newfounlandu.

 

 

Salmonier Nature Park

V Salmonier Nature Park můžete pozorovat všechna zvířata, která na ostrově žijí. Po parku se můžete několik hodin procházet po dřevěných chodníčcích a pozorovat zvířata v jejich přirozením prostředí.

 

 

La Manche

La Manche je perfektní místo pro lenošení. Můžete si udělat BBQ na pláži, plavat v oceánu, potápět se pod vodopády nebo prozkoumávat okolní lesy.

 

 

Whale and birds watching

Velryby, papuchalkové a stovky druhů ptáků se do provincie v pravidelných intervalech vrací. Je prakticky jedno, kde na tour vyrazíte, vždycky byste měli vidět jak velryby tak spoustu ptáků. Pro mě bylo pozorování velryb velkým zážitkem.

Chcete zažít něco opravdu jedinečného?

Pak mám pro vás 2 tipy, na těchto místech jsem osobně nebyla, ale místní mi je vždycky doporučovali.

L’Anse aux Meadows je loouka, na které přistáli před tisícem let Vikingové na své cestě z Evropy na západ. Na Newfounlandu několik desítek let také žili a postavili si tam malou vesnici. Do Severní Ameriky tedy připluli o mnoho let dříve, než Kryštof Kolumbus. A to jste věděli? Já ne, dokud jsem se na Newfoundland nepřestěhovala

Ostrovy Saint Pierre and Miquelon jsou atrakcí hlavně pro místní, protože se jedná o území patřící Francii. Na ostrovech se tak krásně mixuje francouzská a kanadská kultura. Na ostrovy se můžete vydat trajektem, který vyjíždí v obou směrech několikrát děnně.

Jak vás náš blog inspiruje? Přidali jste si díky nám nějaké místo do svého bucket listu?

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *