Jaké bylo přednášení na Pardubickém Barcampu?

A jedeme! Do Pardubic! Na Barcamp!

V červnu jsme se s Dianou upsaly k přednášení na Pardubickém Barcampu, který letos pořád Strukturovaný dialog s mládeží na Universitě Pardubice. O co vlastně jde? Barcamp znamená den plný přednášek a seminářů, většinou se zaměřením na technická témata, tento byl ovšem čistě o mladých lidech a jejich participaci, rozvoji a aktivitách.

My jsme do programu přispěly přednáškou o generaci miléniálů, kde jsme vyzdvihly témata jako vyhoření, nebo time management. Přednášky ve velkých aulách neděláme každý týden, takže jsme měly trochu obavy, nakonec jsme měly problém jen se spuštěním prezentací. Diana prvních 5 min mluvila spatra a já jsem se s pomocí organizátora snažila znovu spustit naši prezentaci. Poté už vše běželo, jak jsme si naplánovaly.

 

Pak už jen rychlý oběd, power nap a znovu ke strojům. Na podvečerní workshop o Prahatonu a organizaci akcí v městském prostředí jsme se moc těšily. Jednak Prahaton známe od A-Z, protože jsme ho před 3 lety společně s dalšími lidmi vymysleli a od té doby jsme jakýmsi srdcem projektu ( čti těmi, které pořádaly všechny tři ročníky a stále je Prahaton neskutečně baví).Účastníci se od nás dozvěděli mnoho informací o užitečných aplikacích i nástrahách městských akcí. O Prahaton neochudíme ani vás, už o něm sepisujeme článek.

My jsme byly s workshopem i přednáškou spokojené a už nás čekalo jen objevování města další den dopoledne. Prošly jsme si pardubické krematorium, kde se natáčel film Spalovač mrtvol, pak následovala procházka centrem k hlavnímu náměstí, Zelené bráně i zámku. Procházka po centru, kde  Legendární kavárna Bajer otevírala až odpoledne, takže tu si necháme na další návštěvu. Jejich vafle a horká čokoláda jsou vyhlášené široko daleko 🙂

Krematorium

Zámek Pardubice

 

Slyšely jste někdy o Barcampu?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *