Inspirativní a cílevědomí studenti

Dostaly jsme možnost zúčastnit se akce, kde byli vyhlášeni nejaktivnější, nejpracovitější a inspirující středoškoláci. Soutěž se jmenuje Nejaktivnější středoškolák 2017. Diana a Míša se zúčastnily v prvním ročníku soutěže organizace Prostředoškoláky v roce 2015. Je to zajímavý projekt, který vymysleli mladí lidé, když si uvědomili kolik možností během střední školy promarnili a z tohoto důvodu vytvořili databázi projektů, kurzů a aktivit pro středoškoláky a rozhodli se ocenit ty, kteří možná nejsou nejlepší ze třídy, ale mají mnoho mimoškolních aktivit.

 

 

Událost se konala v kancelářích Microsoftu v Praze. Pozvaní nebyli jenom studenti, ale také zajímaví mladí lidé pracující v různých odvětvích a také účastníci z předchozích let.

 

Jedním z hostů byl Patrik Procházka, psycholog ale především neuvěřitelně inspirující člověk, jehož motto zní: “Vždy s úsměvem”. Jeho životním cílem je učinit lidi štastnějšími a spokojenějšími. Během své krátké řeči měl několik vtipných připomínek. Někteří lidé by ho mohli popsat jako postiženého, handicapovaného nebo imobilního, ale on se takto nepopisuje. Říká, že má svojí vlastní židli a jen je líný chodit, takže má místo vždy zarezervované, například v přecpaném vlaku to má i své výhody, že ano? Jeho názor je, že “každý z nás je určitým způsobem postižený, jen málokdo to má v papírech.” Jeho dalším nápadem je domluvit možnost se usmívat na občance, abychom na nich neměli všichni vražedné pohledy.

 

Dalším řečníkem byl Václav Grág, který je Trip Market Manager v AirBNB v České republice, Tel Avivu a Athénách. Pan Gráf vyprávěl o počátcích AirBnb. Víte co znamená název AirBNB? Dva studenti v San Franciscu neměli v roce 2008 dostatek peněž, ale měli trochu volného místa ve svém bytě. Koupili dvě nafukovací matrace, vytvořili webovou stránku a nabídli lidem přenocování u nich na matraci a nějaké ty tousty k snídani. Takže tak – Air Bed and Breakfast (nafukovací matrace a snídaně). Z jedné nabídky se jejich stránka rozrostla v platformu nabízející kolem 3 milionu nabídek ubytování po celém světě. AirBNB je jeden z našich nejoblíbenějších způsobů hledání ubytování. Používáte to také? Co, nás nejvíce pobavilo, byly jeho slova: “Kontaktoval jsem je sám (AirBNB). Věděl jsem, že někoho hledají a věděl jsem, že na trhu není nikdo s podobným profilem jako já. (dříve pracoval jako Operation & Logistics Manager v UBERu). Tak jsem tu práci dostal.” Takže se ani vy nebojte někoho oslovit a ukažte jim, že jste nenahraditelní.

 

Rádi bychom také zmínily další hosty – Tereza Jurečková (CEO a zakladatelka Pragulic, organizace díky které může kdokoli poznat Prahu očima lidí bez domova), Lukáš Žďárský (zakladatel několika víceúčelových prostorů v Praze, které přestavěl a navrhl, například naše oblíbená Kavárna, co hledá jméno) a také Bob Kartous (Media Relations Manager v EDUin, díky čemuž ovlivňuje vyjádření a diskuzi o vzdělání v českých médiích).

 

 

Vzhledem k tomu, že všechny máme zkušenost s prací s mladými lidmi, chtěly bychom poděkovat všem organizátorům soutěže za jejich snahu a skvělou akci a doufáme, že budou ve své skvěle odvedené práci pokračovat i v dalších letech. Středoškoláci, kteří se soutěže zúčastnili, mohou být jistě inspirací nejen pro studenty, ale určitě i pro dospělé. Všem nám mohou připomínat, že tato generace je určitě schopná vytvářet a pracovat na skvělých věcech.

Jak aktivní jste byli během střední školy?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *