Smaragdový ostrov – Irsko

Do Irska jsem se tentokrát nevydala pouze cestovat, ale hlavní náplní mého pobytu tam byl tréninkový kurz Erasmus+, na který jsem vyjela přes Evropské centrum mládeže Břeclav. EYCB je jednou z nejaktivnějších organizací v ČR, která vysílá mladé Čechy na programy Erasmus+ a určitě stojí za to se podívat na jejich nabídku chystaných projektů. O tom, jak vyjet na program Erasmus+ si můžete přečíst v jednom z předchozích článků.

Náš projekt, na kterých jsem vyrazila s ještě jedním Čechem, se jmenoval A Deeper Sense of Inclusion a zabýval se tématy jako třeba důvěra, zranitelnost, empatie nebo sebedůvěra. Konal se kousek od města Waterford na jihovýchodním pobřeží Irska.

Během projektu jsme vyrazili také na výlet k Mahon Falls a měli možnost se vykoupat v neuvěřitelně ledovém oceánu. Irsko je neuvěřitelně zelená země právě díky klimatickým podmínkám. Často zde prší a fouká vítr, takže pokud do Irska vyrážíte, určitě si nezapomeňte přibalit bundu s kapucí.

 

My jsme měli ale takové štěstí, že v době našeho pobytu přišla do Irska teplá vlna, a tak jsme se při našem cestování projektu mohli opalovat na plážích západního Irska.

V Irsku byste neměli vynechat návštěvu následujících míst:

Dublin

 

Galway

Živé přímořské městečko s barevnými uličkami určitě nevynechejte. Mně osobně se mi líbilo víc než Dublin.

 

Národní park Burren

Jedná se o krasovou oblast v hrabství Clare. Krajina je tvořená nekonečnými uhlazenými a holými vápencovými skalami a připomíná měsíční krajinu.

Tato oblast byla v době kamenné osídlená a první farmáři zde vykáceli lesy. Půda během století erodovala a vytvořila tyto kouzelné útvary. V této oblasti narazíte na spoustu hradů a kostelů obklopených jen loukami.

 

Moherské útesy

Na Moherské útesy vyražte pokud možno brzy ráno nebo až na večer. Během dne se sem valí autobusy turistů a místo mírně ztrácí kouzlo. Nezůstávejte pouze u informačního střediska a vydejte se na procházku trochu dále. Doporučuji si sbalit s sebou nějaké jídlo, piknik s výhledem na útesy je nezapomenutelný.

Doonagore Castle

Národní park Connemara

Národní park Connemara se nachází severně od Galway. Cestou tam se určitě vydejte kolem jezera Lough Inagh. Místní Ir nám doporučil tuto cestu a označil ji dokonce za jednu z nejhezčích silnic Irska. Cestou narazíte i na Kylemore Abbey, což je krásná viktoriánská budova nacházející se pod kopci u jezera. V národním parku Connemara zaparkujte u informačního centra a můžete vyrazit na výlet na Diamond Hill. Je to krásný kopec s výhledem na oceán, takže výšlap na něj určitě stojí za to. Poté pokračujte po pobřeží kolem Clifdenu a neopomeňte navštívit jednu z krásných pláží.

 

 

Lough Inagh

Kylemore Abbey

Výhled z Diamond Hill

Pláž poblíž Clifdenu

Jak se po Irsku pohybovat?

Z Dublinu se do větších měst dostanete pohodlně vlakem. Irské vlaky jsou moderní a jezdí na čas.

Poté doporučuji si půjčit auto, do přírodních parků se bez auta jen tak nedostanete a při cestě autem budete mít možnost zastavovat, jak se vám zamane.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *