Toronto – co je dobré vidět a vědět?

Toronto je největší kanadské město, které si každého omotá kolem prstu. Není tak pulzující jako New York nebo Praha, je klidné a milé jako drtivá většina Kanaďanů. Při cestě z Evropy budeme Toronto pravděpodobně vašim přestupním bodem, který stojí za prozkoumání.

Doprava:

Pokud přiletíte na hlavní torontské letiště Pearson airport, následujte šipky k UP expressu, který jezdí každých 15 minut do centra města na Union Station. Po centru můžete pak chodit pěšky, jezdit metrem, tramvají nebo autobusem. Většina turistických míst je ovšem v docházkové vzdálenosti od Union Station.

Památky: 

V Torontu najdete všechno od nepálské restaurace po výstavu moderního umění. Ať do Toronta vydáte za čímkoliv, určitě nevynechejte tyto 4 místa.

CN Tower

Canadian National Tower byla dlouho nejvyšší stojící budovou na světě. Dnes si stále drží svoje prvenství v rámci Severní Ameriky a na světě je třetí nejvyšší. Za 42 CAD si můžete prohlédnout výstavu o stavbě věže a následně vyjet do úrovně velkého oblouku, který je na věži vidět.

Skypod můžete rovnou oželet, není z něj o moc lepší výhled než z velkého oblouku. V létě 2018 se částečně opravuje, takže se tam můžete dostat zdarma, já bych do toho ani tak již znovu nešla.

Oproti Burj Khalifa je CN Tower méně naškrobená, ale nabízí mnohem zajímavější výhledy. Nahoře si můžete koupit pití a jídlo, kochat se výhledy nebo pozorovat přes prosklenou podlahu jezdící auta. Krajina okolo Toronta je opravdu hodně plochá, takže vidíte desítky kilometrů rovné plochy.

 

 

Toronto islands

Na přilehlé ostrovy se můžete vydat lodí za přibližně 7 CAD každých 30 minut. Na vývěr máte z 3 přístavů na různých ostrovech. Všechny ostrovy jsou ovšem propojené lávkami, což usnadňuje rozhodování. V ceně jízdenky je automaticky i cesta zpět.

 

Na ostrovech se můžete koupat, sportovat, procházet, piknikovat, pozorovat vzlétávající letadla z druhého torontského letiště nebo jen pozorovat jezero. Pokud si tam chcete zajezdit na kole, půjčte si ho již už ve městě. Na loď vás s ním bez problémů pustí a ušetříte minimálně 15 CAD. 

 

Destilery district

Hipsterské kavárny, originální obchůdky a cihlové domy. Vítejte v Destilery district, kde člověk může jen bloumat ulicemi a nakukovat do všech možných obchůdků.

 

Cestou z centra města můžete narazit na různé trhy, stačí se jen dívat okolo sebe.

 

The sign a radnice

V centru města se můžete také jít podívat na starou a novou radnici, které se nachází vedle sebe. Před novou radnicí byla před několika lety umístěna velká písmena, která dohromady skládají slovo Toronto.

 

Tipy a triky:

 • Pokud máte rádi mexickou kuchyni, můžete se zastavit na rychlý oběd nebo večeři v Chipotle. Posílám vás sice do fastfoodu, ale do velmi výběrového fastfoodu, kterému nesahá KFC ani po kolena. Za jídlo tam ovšem necháte jen okolo 10 CAD.
 • Po městě stojí spoustu stánků, určitě si u nich dejte zmrzku, hranolky nebo rovnou celou poutine.
 • Na překapávanou kávu (jiná se v Kanadě skoro nepije), sladké pečivo a wifi zdarma se zastavte u Tim Hortons, který je doslova na každém rohu každého kanadského města. Já jen čekám, kdy tenhle koncept okouká Jaromír Jágr a založí po Česku síť hospod se svým jménem. Tim Hortons byl také velmi úspěšný hokejista a poté začal podnikat s kávou. Vážně!
 • Javorový sirup se tu přidává do všeho od párků po donuty. A pár kapek se přimíchává i do 20 dolarových bankovek.
 • Taxík z letiště  do centra města se vám nevyplatí ani ve 4 lidech. Jeďte UP Expressem, který je levnější a rychlejší.
 • Pokud máte v Torontu volný den, vydejte se autobusem k Niagara Falls.

Kvůli jakému místo byste chtěli Toronto navštívit? Pokud jste tu už byli, co se vás tu zaujalo?

One comment on “Toronto – co je dobré vidět a vědět?”

 1. Tomáš K. napsal:

  Ahoj,
  moc pěkně napsáno. Máš prosím zkušenost s cestováním na Niagara Falls? ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *