Koupání v moři? Ano, prosím! Odpočinek v Pattaye.

Chcete si odpočinout od Bangkoku? Turistický průvodce, vám řekne, že máte jet do Pattayi. My jsme se chtěly spíše cestou z Kambodži zastavit kdekoliv u moře. Jednoduše zůstat pár dní na jednom místě, vyprat všechno oblečení, trochu relaxovat a dospat poslední dny, kdy jsme vstávaly opravdu hodně brzo. Prostě odpočinek v Pattaye!

Ubytovaly jsem se v komplexu pro digitální nomády, který byl postaven v italském stylu. Několikrát za den jsme si chodily zaplavat do bazénu a po večerech jsme využily i posilovacích strojů. Užívaly jsme si těhle malých cukrátek. Rády jezdíme do zapadlých oblastí, ale občas i my podlehneme hotelu s bazénem a teplou vodou.

Na městských plážích se skoro nedalo koupat, voda byla poměrně  špinavá a studená. Pokud se chcete koupat, tak musíte jet přívozem na ostrov Ko Lan, který stojí 30 bht v jednom směru. Dostanete se pár kilometrů od pobřeží, kde už je voda průzračná.

Mimo koupání se v Pattaye nedalo nic jiného dělat. Celá oblast je známá hlavně red light districtem. Večer a o víkendu tam svážejí autobusy bělochy až z Bangkoku. Ukazuje to na zkaženou formu turismu? Není to vlastně v jiných destinacích dost podobné? Každý má na tohle asi svůj názor. My jsme se po red light districtu neboli Walking street šly projít k večeru, kdy se ve všech barech a podnicích pečlivě vše připravuje na večerní tržby.

Poznatky z Pattaye:

  • Po městě jezdí songhathew za 20 bht.
  • Pokud se chcete jen koupat, zvažte ostrov Hua Hin, který je mnohem klidnější než Pattaya.
  • Chybí vám v Asii evropské jídlo? V Pattaye najdete víc evropských restaurací než asijských.

Jaká místa na koupání byste doporučili v JV Asii?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *