Soutěž Wizz Air Youth Challenge

Jak jste již možná pochopili, tak máme rády výzvy a bláznivé projekty. Jedním z posledních takovýhle projektů bylo zpracování marketingové případové studie v rámci soutěže Wizzair Youth Challenge.  Jak jsme se k tomu dostaly? Cestovatelské portály sledujeme celkem intenzivně a na začátku března mnohé z nich sdíleli pozvánku na první studentskou soutěž pořádanou low-cost aerolinkou Wizzair.

Vytvořily čtyř členný tým (my tři a kamarádka Aneta) a napjatě čekaly na zadání soutěže, které mělo přijít každým dnem. Plny nadšením jsme se rozhodly vyrazit na prodloužený víkend do Jizerských hor, kde jsme chtěly zpracovat zadané úkoly. No, nebudeme vám lhát, prokrastinovaly jsme víc než je zdrávo, ale i tak jsme z chaty spokojeně odjížděly s jedním hotovým dokumentem a plány na to, co je potřeba udělat dál.

 

 

Myslíte si, že některá z nás studuje marketing, PR či mezinárodní obchod? Ne, a jak se později ukázalo, byly jsme jedny z mála přihlášených, které byli úplně bez zkušeností. V této soutěži byl nedůležitější nápad. My jsme přišly s myšlenkou věrnostního programu. Za každé utracené euro by cestující sbírali body a po dosažení určité hranice v rámci 2 let by si mohli za body koupit letenky nebo je ve formě peněz věnovat na charitu.

Co nám ten víkend dal? Spočítali jsme si třeba čistý zisk WizzAiru, letištní poplatky a náklady na provoz letadel nám dávají větší logiku. Jednoduše jsme toho hodně zjistily o fungování aerolinek a užily si čas strávený pohromadě. Když jsme naše výstupy posílaly do Maďarska, tak jsme si velké šance na postup mezi 10 nejlepších týmů z 978 moc nevěřily.

 

Jak si myslíte, že jsme nakonec dopadly?

 

One comment on “Soutěž Wizz Air Youth Challenge”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *