Road trip po Transylvánii

V polovině listopadu jsem se vydala do Rumunska navštívit Dianu. Těmhle krátkým cestám po Evropě ve škola říkáme Evropská studia v praxi 🙂 V Rumunsku jsem nikdy nebyla, takže jsem úplně nevěděla,co čekat. V plánu byl víkendový road trip po Transylvánii, tak here we go! Během našeho tří denního road tripu jsme navšívili známé památky jako například Sighisoara, drákulův hrad Bran a Brašov, ale i méně známé jako například Biertan. Pokud máte víc času, tak Diana sepsala i další články z cest po Transylvánii (nebo česky Sedmihradsku), z okolí Kluže, venkova, road tripu přes Transfagarasan k jezeru Balea a hor Bucegi se zámkem Peles.

Výlet začal v Kluži, milém, studentském městě,kde mi Diana ukázala všechna důležitá místa a mohly jsme vyrazit dál. Přidali se k nám 2 Němci Lena a Lion s Alenem že Srbska.

A tady je nás osvědčený itinerář na víkendový výlet po Transylvánii.

Kde se ubytovat?

Brašov je podle mě nejlepší startovací pozicí na veškeré výlety po největších sedmihradských památkách. My jsme si vybrali skvělé a komfortní ubytování v centru města, které vyjde levně (zvlášť pokud jste čtyři). Je to apartmán, takže můžete ušetřit i na restauracích.

1. den Kluž a Brašov

Do Kluže se dostanete buď letadlem nebo přímým autobusem, který jede z Vídně. Ve městě můžete strávit celé dopoledne a kochat se památkami. Pak si vyzvedněte auto, protože bez něj se v Rumunsku skoro nikam nedostanete, a můžete vyrazit do Brašova, kde můžete začít, tak jako my, váš road trip po Transylvánii.

Cesta vede skrze vesnice a městečka, takže se můžete kochat výhledy a pozorovat život místních. Pozor! Občas potkáte ve vesnici i koně, které táhnou různé vozíky. Kůň se navíc předjíždí hůř než auto 🙂

2. den hrad Bran, pevnost Rašnov a prohlídka Brašova

Ráno sedněte do auta a vydejte se objevit hrad Bran, který je neodmyslitelně spojen s Drákulou. Nečekejte mucholapku na turisty, hrad je opravdu pěkný a stojí za to. Drákulu vám nikdo nebude cpát na každém kroku.

 

Cestou z Branu se zastavte na pevnosti Rašnov, z které je hezký výhled na krajinu.

V Brašově se můžete kochat historickým centrem, sochami a kostely. Pokud budete mít hezké počasí tak můžete vyjet lanovkou nebo vyjít pěšky na Hollywood hill k písmenům, které dohromady složí nápis Brašov.

3. den Biertan, Sighișoara and Targu Mures 

Na zpátečný cestě do Kluže si můžete udělat hned několik zastávek. My jsme se zastavily u krásného kostela v Biertanu. Taky jsme se zastavili v Sighișoara, kde mají krásná dřevěné schodiště a mnoho kostelů.

Celé centrum je na vrcholku kopce nad městem, což mě docela překvapilo.

Na oběd se zastavte v na náměstí v Targu Mures. Vybrat si můžete z mnoha restaurací a cukráren. Na hlavním náměstí najdete všechny hlavní památky, třeba sousoší Romula a Rema s vlčicí.

Tipy

  • Mapy vás dovedou na parkoviště pod pevností Rašnov, kde necháte auto a pak už jen následujete hlavní cestu. Vyvezl by vás tam i vláček, ale cesta trvá jen pár minut, takže je to zbytečné vyhození peněz.
  • Snídejte, obědvejte a klidně i večeřte placinty, rumunské placky, které mohou mít všemožné náplně.

Na jaký road trip byste se nejraději vydali?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *